Rekrutacja na stanowisko IT Specialist

Jak uważasz, czy możliwe jest znalezienie specjalisty z branży IT, który spełnia wszystkie Twoje wymagania? Prawdopodobnie na każde stanowisko w branży IT istnieje idealny kandydat, ale znalezienie takiej osoby wiąże się bardzo często z dużymi nakładami czasu i funduszy. 

Zapraszamy Cię na kolejne case study, w którym opisaliśmy pracę rekruterów w naszej agencji rekrutacyjnej nad stanowiskiem IT Specialist. Rekrutację zrealizowaliśmy dla działu IT w dużej firmie z branży produkcyjnej, która ma siedzibę w Krakowie. 

Nasza agencja rekrutacyjna LET’S Hire specjalizuje się w rekrutacji w branży IT. Mamy duże doświadczenie w rekrutacji na wiele stanowisk IT. 

Spis treści

Wyzwanie: Znalezienie kandydata, który będzie posiadał umiejętności niezbędne do pracy na stanowisku IT Specialist w firmie produkcyjnej z Krakowa

W 2023 roku jeden z naszych klientów zwrócił się do nas z prośbą o pomoc w rekrutacji osoby na stanowisko IT Specialist. Poprosiliśmy o umówienie nas z Hiring Managerem oraz o przesłanie szczegółowego opisu stanowiska. Nasz rekruter przygotował pytania, które pomogły nam dokładnie zbadać potrzeby naszego klienta. Podczas spotkania omówiliśmy szczegółowo rolę oraz proces rekrutacyjny. 

Problemy jakie napotkaliśmy w czasie realizacji rekrutacji dla klienta: bardzo duże wymagania względem kandydatów 

Już podczas omówienia stanowiska okazało się, że klient ma bardzo duże wymagania względem kandydatów. Oprócz standardowych wymagań na stanowisko IT Specialist, Hiring Manager oczekiwał również ukończenia studiów na kierunku informatycznym oraz dobrej znajomości języka angielskiego. Wymienione wymagania były wysokie, natomiast widełki bardziej odpowiadały stanowiskom juniorskim dlatego  kandydaci odpisywali nam, że oferta nie jest dla nich interesująca. 

Zaproponowane przez nas rozwiązanie

W celu precyzyjnego omówienia tej kwestii, zdecydowaliśmy się przedyskutować ją podczas spotkania z Hiring Managerem. W ramach naszych praktyk współpracy z klientami zawsze priorytetowo uwzględniamy tego typu rozmowy na etapie początkowym procesu rekrutacji, aby upewnić się, że poszukujemy kandydatów o odpowiednich kwalifikacjach.

Podczas spotkania zidentyfikowaliśmy kluczowe umiejętności wymagane na tym stanowisku. Szybko okazało się, że Hiring Manager poszukuje osoby z podstawową wiedzą z zakresu IT, niekoniecznie zdoświadczeniem komercyjnym. To stwierdzenie stało się dla nas kluczowe.

Efekt naszych działań

Bardzo szybko przedstawiliśmy odpowiednich kandydatów. Nieoczekiwanie okazało się, co nie zdarza się często, że jeden z nich posiadał większe doświadczenie niż oczekiwał tego na tym stanowisku nasz klient.

Hania Korzeniowską – Rekruterka IT

Dzięki spersonalizowanemu podejściu do każdego wyzwania związanego z rekrutacją na nowe dla nas stanowiska oraz ścisłej współpracy z klientem, doskonale zrozumieliśmy, czego oczekuje się od potencjalnych kandydatów.