Rekrutacja na stanowisko QA Engineer

Znasz to uczucie, kiedy bezskutecznie poszukujesz idealnego specjalisty IT? Wertujesz setki nazwisk, sprawdzasz profile, rozmawiasz z wybranymi osobami i ciągle okazuje się, że kandydat nie spełnia oczekiwań? 

Zapraszamy Cię dziś na nasze case study, w którym opowiemy o prowadzonej przez nas rekrutacji dla firmy produktowej IT z Krakowa, która w 2023 roku znacząco powiększyła swój dział IT, dlatego potrzebowała wsparcia rekrutera IT w zatrudnieniu najlepszych talentów z branży IT, wiedzy na temat rynku i najbardziej efektywnego prowadzenia procesów rekrutacyjnych. 

Nasza agencja rekrutacyjna LET’S Hire specjalizuje się w obszarze IT, oferując kompleksowe usługi rekrutacyjne dla firm z Krakowa i całego sektora technologicznego. 

Spis treści

Wyzwanie: Znalezienie idealnego kandydata na stanowisko QA Engineera 

W listopadzie 2023 roku firma zwróciła się do naszej agencji rekrutacyjnej z prośbą o wsparcie w znalezieniu specjalisty na stanowisko QA Engineera. Opis stanowiska wyglądał dla nas dość typowo, jednak było to pierwsze tego typu stanowisko w firmie, więc zależało nam na znalezieniu naprawdę dobrego kandydata. Jak zawsze przygotowania do procesu rekrutacji rozpoczęliśmy od dokładnego briefingu, na który umówiliśmy się z Hiring Managerem. Podczas spotkania zostały omówione wszystkie ważne wymagania oraz kształt procesu rekrutacji dla tego stanowiska. 

Stanowisko testera aplikacji jest dość popularne. Realizowaliśmy skutecznie podobne rekrutacje wiele razy, więc byliśmy pewni, że znalezienie odpowiedniego kandydata nie będzie  problemem. Dość szybko przekonaliśmy się, że jesteśmy w błędzie. Kolejne dni mijały, a nasi kandydaci byli po kolei odrzucani. Podczas rozmów okazywało się, że jednak nie spełniali oczekiwań klienta. Sytuacja była o tyle zaskakująca, że na początku dokładnie omówiliśmy stanowisko z osobą, która odpowiadała za rekrutację. 

Zaproponowane przez nas rozwiązanie

Postanowiliśmy poprosić klienta o zorganizowanie ponownego spotkania naszego rekrutera IT z Hiring Managerem. Na spotkanie rekrutacyjne zaprosiliśmy zewnętrznego konsultanta, eksperta w zakresie testowania aplikacji, który pomógł nam doprecyzować, kogo tak naprawdę firma potrzebuje. Spotkanie z zewnętrznym konsultantem było kluczowe. Razem z Hiring Managerem dokładnie określiliśmy oczekiwane umiejętności i doświadczenie kandydata. Dzięki tej współpracy dostosowaliśmy proces rekrutacyjny, eliminując niejasności i przyspieszając identyfikację odpowiedniego kandydata.

Efekt naszej pracy

W wyniku dobrego określenia zadań kandydata na stanowisku QA Engineera i dostosowania procesu rekrutacyjnego, w ciągu niecałych 2 tygodni zaprezentowaliśmy 3 wysokiej jakości kandydatów. Jeden z nich szybko rozpoczął pracę w firmie klienta, co potwierdza niewątpliwie sukces naszej rekrutacji.

Kluczowa okazała się dobra współpraca z klientem i zaproponowane przez nas rozwiązania. Nasza agencja rekrutacyjna skupia się na dopasowaniu procesu rekrutacyjnego do indywidualnych oczekiwań zarówno klienta, jak i kandydatów, co przyczynia się do udanego zatrudnienia specjalisty IT dla firmy z Krakowa.

Co po tym procesie rekrutacyjnym mówili nasi kandydaci?

Kandydaci chwalili cały proces, sposób komunikacji oraz możliwość realnego sprawdzenia swoich umiejętności. Szczególnie docenili jakość i szybkość przekazywanych informacji oraz odpowiednie dopasowanie procesu do oczekiwań zarówno klienta, jak i kandydata.