Nikt nie odpowiada na moje CV. Co zrobić? Historia Bartka

W dzisiejszych czasach, gdy technologia ewoluuje w zawrotnym tempie, a cyfrowa transformacja wciąż nabiera tempa, rynek pracy w sektorze informatycznym jawi się jako obszar z ogromnym potencjałem i wyzwaniami jednocześnie. Wraz z rozwojem cyfrowej gospodarki, liczba osób poszukujących pracy w branży IT rośnie, co niesie ze sobą zarówno możliwości, jak i trudności. Obecnie wiele osób szuka pracy w branży IT, na każde z ogłoszeń aplikują setki kandydatów. Co zrobić aby Twoje CV wyróżniło się spośród innych aplikacji? Przeczytaj historię kandydata, który skorzystał z naszej usługi: pomoc w przebranżowieniu.

Spis treści

Początek współpracy z LET’S Hire

W marcu zgłosił się do nas kandydat, który od dłuższego czasu bez powodzenia szukał pracy w branży IT. Brak odzewu od rekruterów z firm mocno go frustrował. Sytuacja była o tyle trudna, że kandydat pozostawał bez zatrudnienia i środków do życia. Kandydat wcześniej wysłał swoje CV aż 70 razy.

Wdrożone rozwiązanie: konsultacja z rekruterką IT – Kają Stefaniak

  • Przygotowanie strategii poszukiwania pracy
  • Audyt CV
  • Dostosowanie CV do poszczególnych stanowisk, na które chciał aplikować kandydat
  • Audyt profilu na LinkedIn
  • Wsparcie w podjęciu ostatecznej decyzji

Dlaczego warto dopasować CV do konkretnego stanowiska w branży IT

Podczas konsultacji omówiliśmy z kandydatem dotychczasowe działania, przygotowaliśmy nową strategię poszukiwania pracy oraz zrobiliśmy audyt CV. Okazało się, że kandydat ma przygotowaną tylko jedną, uniwersalną wersję CV. To według nas mogło być powodem braku odzewu od firm. Przygotowanie uniwersalnego CV może wydawać się kuszącym rozwiązaniem dla osób poszukujących pracy w branży IT, zwłaszcza w obliczu potrzeby aplikowania na wiele różnych stanowisk. Niemniej jednak, warto zastanowić się nad konsekwencjami takiego podejścia. Uniwersalne CV, niedostosowane do konkretnego stanowiska może nie zawierać istotnych z punktu widzenia firmy IT informacji. Każde stanowisko w branży IT wymaga specyficznych umiejętności, doświadczenia i osiągnięć, które należy wyróżnić, aby w pełni przekonać pracodawcę o swojej wartości. Dlatego też, indywidualne dostosowanie CV do konkretnych wymagań i oczekiwań danej firmy czy stanowiska może znacząco zwiększyć szanse na sukces w rekrutacji.

Efekty współpracy

Najważniejszym zaleceniem było dostosowanie CV do konkretnych stanowisk, na które chciał aplikować kandydat. Kandydat przygotował kilka różnych wersji CV, dodatkowo, przed każdym wysłaniem CV do firmy z branży IT, starał się dokonać odpowiednich zmian, które pozwoliły dopasować informacje w CV do oczekiwań firmy. Ta jedna mała zmiana spowodowała, że do kandydata zaczęły spływać kolejne zaproszenia na rozmowy rekrutacyjne. Ostatecznie kandydat wziął udział w 2 rozmowach, po których pojawiły się 2 oferty pracy. Kandydat zdecydował się na przyjęcie jednej z nich.

Tyle dni minęło od rozpoczęcia poszukiwań pracy do przyjęcia oferty
Tyle zaproszeń na rozmowy otrzymał kandydat
Tyle ofert od firm otrzymał kandydat
Bartosz Wróbel

Chciałbym wyrazić serdeczne podziękowania dla Kai Stefaniak za jej nieocenioną pomoc i wskazówki podczas moich poszukiwań pracy. Jej fachowa wiedza w sektorze rekrutacji IT oraz strategiczne porady okazały się kluczowe w zdobyciu obecnego stanowiska. Profesjonalizm, responsywność oraz dopasowane wskazówki Kai sprawiły, że proces poszukiwania pracy był efektywny i satysfakcjonujący. Z pełnym przekonaniem polecam Kaję za jej wyjątkowe umiejętności w branży rekrutacji IT. Dziękuję Kaja, za Twoją pomoc.

Oryginalna opinia znajduję się tutaj: https://www.linkedin.com/in/kaja-stefaniak-5a4b12129/