Jak zostać SAP Consultantem? Historia Marty.

W nieustannie zmieniającym się świecie technologii popyt na wykwalifikowanych specjalistów IT, takich jak Sap Consultant pozostaje stale wysoki. Obecnie coraz więcej osób myśli o przebranżowieniu. Zaś stanowiska mniej popularne bądź nieznane dla większości kandydatów, mogą okazać się niejako przepustką. Nie wszystkim jednak udaje się wejść do tej branży. Co o tym decyduje?

Spis treści

Nasze dzisiejsze case study opisuje doświadczenia Marty, świeżej SAP Consultantki, która w ubiegłym roku zgłosiła się do LET’S Hire o pomoc w poszukiwaniu pracy. Poprzez doświadczenia Marty z procesu rekrutacji na to stanowisko, zgłębimy strategię poszukiwania pracy, obecne możliwości na rynku firm IT oraz zasoby, które pozwolą Ci zostać SAP Konsultantem.

Początek współpracy

Marta zgłosiła się do nas w grudniu 2023 roku z prośbą o pomoc w poszukiwaniu pierwszej pracy w branży IT. Kandydatce przede wszystkim zależało na rzetelnych informacjach na temat rynku IT w Polsce, wsparciu oraz skonsultowaniu CV. Po krótkiej rozmowie zaproponowaliśmy jej konsultację z naszą rekruterka Kają, która ma duże doświadczenie w rekrutacji IT i swoją wiedzą wspiera osoby chcące się przebranżowić.

Wdrożone rozwiązanie: konsultacja z rekruterką IT

  • Przygotowanie strategii poszukiwania pracy
  • Audyt CV
  • Audyt profilu na LinkedIn
  • Przygotowanie listy stanowisk, na które powinna aplikować kandydatka
  • Przygotowanie listy firm, które mogłoby być interesujące dla kandydatki

Efekty współpracy

Tyle CV wysłała Marta do firm
Tyle tygodni trwał proces rekrutacyjny Marty.
Tyle ofert od firm otrzymała Marta
Marta Widera

Dziękuję Kaja za współpracę! Nawet nie zdążyłam się rozpędzić z planem działania, jaki od Ciebie otrzymałam po konsultacji, a już jestem po przebranżowieniu i 01.06 zaczynam swój pierwszy dzień pracy w wymarzonym zawodzie. Wdrożyłam wszystkie wskazówki dotyczące poprawienia CV i zadziałały natychmiastowo – pierwsze wysłane CV, szybka odpowiedź, zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną (3 etapy) i mam pracę na dokładnie takim stanowisku na jakim chciałam.
Do rozmowy przygotowywałam się również korzystając z Twoich wskazówek. Dzięki raz jeszcze, świetna współpraca.