E-book Checklista: o co pytać pracodawcę?

Checklista: o co pytać pracodawcę?

Podczas zmiany pracy, procesów rekrutacyjnych jest zazwyczaj wiele. Różnią się miedzy sobą kolejnością i ilością etapów, spotkań, czy zadań rekrutacyjnych. Nawał obowiązków połączonych ze stresem związanym z podejmowaniem nowych wyzwań może przytłoczyć każdego.

Czy zdarzyło Ci się głowić przed każdym spotkaniem, o co powinieneś zapytać rekrutera? Spędzałeś godziny myśląc, czy na pewno wszystko wiesz o firmie, w której w najbliższych dniach masz kolejne spotkanie?

Czy może wyrzucałeś sobie, że nie dopytałeś o szczegóły związane ze stanowiskiem?

Mamy na to rozwiązanie – nasza darmowa CHECKLISTA powstała właśnie po to, by ułatwić Ci przygotowanie do procesu rekrutacyjnego, a także podjęcie decyzji o dołączeniu do tej właśnie firmy.

Do kogo jest skierowana nasza checklista?

Checklista LET’S Hire stworzona została dla osób przygotowujących się do zmiany pracy, będących w trakcie procesów rekrutacyjnych lub po prostu zastanawiających się, o co zapytać Rekrutera podczas rozmowy tak, by uzyskać niezbędne informacje na temat firmy, do której aplikują. 

Jesteś na etapie rozmów rekrutacyjnych? Zerknij na naszą CHECKLISTĘ, by ułatwić sobie ten proces!

Co znajdziesz w środku?

W naszej CHECKLIŚCIE znajdziesz pytania, które podzieliliśmy na różne kategorie pod względem obszarów działalności firmy. W naszej ocenie pytania te pozwolą poznać Ci lepiej firmę, do której właśnie aplikujesz.

  • Firma – pytania ogólne dotyczące firmy (produkt, model biznesowy, finansowanie).
  • Proces wytwarzania oprogramowania – pytania dla kandydatów na stanowiska techniczne.
  • Stanowisko/zespół/wdrożenie – pytania dotyczące obowiązków, ścieżki rozwoju.
  • Zatrudnienie – pytania związane z zatrudnieniem i warunkami pracy.

Korzyści z naszego e-booka

Usprawnienie procesu rekrutacji: dzięki checkliście masz uporządkowaną listę pytań, które możesz zadać podczas rozmowy rekrutacyjnej, co pomaga w efektywnym i skutecznym przeprowadzeniu rozmowy.

Oszczędzanie czasu: dzięki uporządkowanej liście pytań nie musisz zastanawiać się, o co zapytać podczas rozmowy rekrutacyjnej, co pozwoli oszczędzić Twój czas i skupić się na innych ważnych aspektach procesu rekrutacji.

Podjęcie dobrej decyzji. Dzięki pytaniom, które przygotowaliśmy, dowiesz się więcej o firmie i dzięki temu, będziesz w stanie podjąć dobrą decyzję, czy chciałbyś do niej dołączyć.

Zdobywanie ważnych informacji: lista zawiera pytania, które pomagają zdobyć ważne informacje o firmie, stanowisku i warunkach zatrudnienia, co pomoże Ci podjąć świadomą decyzję o tym, czy dane stanowisko jest odpowiednie dla Ciebie.

Jak korzystać z naszej checklisty?

Przed rozmową z potencjalnym pracodawcą zastanów się, które z postawionych pytań mogą przydać się podczas rozmowy. Być może niektóre z nich nie dotyczą firmy, charakteru zatrudnienia lub stanowiska, o które się starasz? Może na część pytań znasz już odpowiedź? Wybierz z checklisty te, które dotyczą Twojego procesu rekrutacji oraz firmy, do której kandydujesz. Następnie zaznacz je tak, aby w trakcie rozmowy wystarczył szybki „rzut oka”, by je odnaleźć i zadać rekruterowi. Powodzenia!

Opinie o naszym e-booku

Zawsze staram się przyjść na rozmowę jak najlepiej przygotowany, tak aby pracodawca zdawał sobie sprawę że zależy mi na danym stanowisku. Checklista zaproponowana przez Let’s Hire zawiera dużo wartościowych pytań jakie potencjalnie może zadać osoba ubiegająca się o pracę. Lista pytań jest na tyle uniwersalna, że każdy ubiegający się o pozycję w branży IT znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Filip, iOS Developer

Checklista jest świetna i chętnie skorzystam z niej w przypadku zmiany pracy. Narzędzie jest profesjonalnie wykonane i zawiera konkretne, przydatne pytania.

Mariusz, Flutter Developer

Wprawdzie jeszcze nie miałem możliwości użycia Checklisty w praktyce, ale sam pomysł jest bardzo ciekawy, i myślę że takie coś na pewno się sprawdzi przy rekrutacji. To co na pewno podoba się to pogrupowanie pytań w odpowiednie sekcje i konkretne pytania na których temat zwykle kandydat jest zainteresowany odpowiedzią. Z racji tego, że zwykle rozmowy mocno skupiają się na odpowiedziach kandydata, myślę że jest to fajna pomoc w zakresie uzyskania informacji o firmie/stanowisku.

Paweł, Software Developer

Myślę że Checklista LET’S Hire będzie bardzo przydatna, bo kandydaci często zapominają dopytać o niektóre rzeczy w procesie, a na takiej liście można sobie zaznaczyć na czerwono „o czym należy pamiętać”.

Mateusz, Full-Stack Developer

Pobierz Checklista: o co pytać pracodawcę?

Checklista: o co pytać pracodawcę?

Pobierz za darmo

Aby pobrać e-booka, musisz podać swoje imię oraz e-mail.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę LET'S Hire w celach i na zasadach określonych w Polityce Prywatności.